Screeningové měření zraku řidičů

Právě v naší optice probíhá screeningové měření zraku řidičů. Jedná se o sérii testů, které pomohou odhalit nedostatky v kvalitě vašeho vidění. Jako výstupní informaci o kvalitě vašeho zraku od nás obdržíte formulář s výsledky a případnými doporučeními k dovyšetření vašeho zraku. Přínosem pro vás bude, že po časově nenáročné (cca 15 minut) sérii testů vám můžeme poskytnout informace o kvalitě vašeho zraku.

Představení projektu
Jedná se o školní projekt. Cílem projektu je vyhodnotit různé aspekty kvality zraku řidičů. Výsledky budou statisticky zpracovány a použity k bakalářské práci na fakultě Biomedicínského inženýrství ČVUT.

Jak testování probíhá
Stačí se k nám objednat, přijít a posadit se k přístroji. Běheme 15-ti minut je hotovo. Jen se díváte do přístroje, kde vám budeme promítat různé testy a vy nám budete odpovídat.

Kdo se může měření zůčastnit
Testování se mohou zůčastnit všichni řidiči, kteří pravidelně využívají automobil, ideálně alespoň jednou týdně. Není pro nás nutností, abyste již nosili brýle nebo kontaktní čočky. Přijít může kdokoli, kdo si rád ověří kvalitu svého zraku.

Co si mám vzít s sebou
Pokud používáte při řízení brýle nebo čočky, prosíme přineste si je s sebou. Měření se provádí včetně vašich dosavadních dioptrií.

Mám se obávat výsledků?
Rozhodně se neobávejte. Berte toto měření pouze jako orientační a informativní měření, které vám naopak pomůže zjistit, jestli by vaše oči nezasloužili nějakou preventivní kontrolu.

K testování používáme přístroj VISIOTEST
VisioTest je screeningový soubor testů na ověření zrakové ostrosti a dalších aspektů zraku. Nejedná se o diagnostický nástroj, který by Vám přesně kvantifikoval jednotlivé testy. Výhodou je, že v rámci rychlého souboru testů Vám můžeme poskytnout doporučení pro další vyšetření.

Při screeningu vám zkontrolujeme
 
  • Zrakovou ostrost - vypovídá o tom, jak ostře vidíte na různé vzdálenosti
  • Barvocit - vypovídá o tom, jak dobře dokážete rozlišovat různé barvy
  • Kontrastní citlivost - vypovídá o tom, jak dobře vidíte při různém kontrastu objektů (možnost zhoršeného vidění za šera)
  • Prostorové vidění - vypovídá o tom, jak dobře dokážete vidět v určité hloubce ostrosti (když koukáte na jeden objekt, jestli vidíte dobře objekty umístěné před a za tímto objektem)
  • Šíři zorného pole - vypovídá o tom, jak vaše oči vnímají objekty po stranách, když sledujete objekt před sebou
  • Spolupráci obou očí - vypovídá o tom, jak vaše oči mezi sebou spolupracují (horší spolupráce očí může vést až k dvojitému vidění)

Screening budeme provádět bezplatně a získané výsledky nebudou zveřejňovány. Výsledky použijeme pouze ke školním účelům pro bakalářskou práci na fakultě Biomedicínského inženýrství ČVUT, kdy ze získaných dat uděláme statistické vyhodnocení kvality zraku řidičů. Budeme rádi, když nám pomůžete získat dostatečné množství měření. Předem děkujeme za vaší účast. V případě zájmu si můžete zarezervovat termín níže.


od: 19.9.2016
do: 26.10.2016  


Spojte se s námi

Najdete nás také na našem Facebook a G Plus profilu,
můžete navštívit některé z našich dalších webových stránek, které jsou tématicky zaměřené. Sportovní brýle na webu asportvnibryle.cz,
opravy brýlí na webu aservisbryli.cz a na webu ocni-optika-online.cz najdete různý sortiment z oční optiky.

map_marker

Na Chrupavce 422
250 65 Líbeznice