- POVRCHOVÉ ÚPRAVY -

Doporučujeme nepodceňovat výběr kvalitní povrchové úpravy. Povrchová úprava dělá běžnou brýlovou čočku lepší. Během používání brýlí působí na brýle spousta negativních vlivů, které snižují kvalitu vidění a komfort. Výběrem vhodné povrchové úpravy si ušetříte spoustu času, námahy a vyvarujete se nepříjemných situací. Dnes jsou kladeny vysoké nároky na pozornost, soustředění a pracovní nasazení. Abyste mohli všechny tyto nároky zvládat, je potřeba aby pomůcky, se kterými denně pracujete "sloužili Vám a ne Vy jim". Toto platí i u brýlí. Pokud chcete aby Vás brýle co nejméně obtěžovaly a sloužily Vám, je potřeba vhodně volit nejen obroučku, ale také brýlové čočky a jejich dodatečné úpravy.

KVALITNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA VÁM POMÁHÁ KAŽDÝ DEN


events_img

Hydrofobní úprava

Častý problém u brýlí je mlžení a ulpívání vodních kapek a jiných tekutin na brýlích. Mlžení brýlí lze snížit a také minimalizovat dobu "odmlžení" při použití hydrofóbní úpravy. Hydrofóbní (vodoodpudivá) vrstva Vám také výrazně pomůže při odstraňování vodních a jiných kapek z povrchu brýlových čoček.

events_img

Antistatická úprava

K přichytávání prachových částeček dochází hlavně po vyčištení brýlí, kdy zůstává náboj statické elektřiny. Tento efekt je výrazně potlačen, je-li povrch brýlové čočky opatřen antistatickou vrstvou.

events_img

Oleofobní úprava

Veškeré mastnoty mají tendenci ulpívat na povrchu brýlových čoček a při velkém znečištění výrazně zhoršují průhlednost čoček. Pokud se opatří brýlová čočka oleofóbní úpravou, sníží se možnost zašpinění brýlí. Povrch bude hladší a případné nečistoty půjdou snadněji setřít.

events_img

Povrchové tvrzení

Pokud je povrch brýlové čočky hodně poškrábaný, zhorší se výrazně průhlednost čočky a kvalita vidění se sníží. Řešením je povrchové tvrzení.

povrchové úpravy brýlových čoček

Antireflexní úprava

Každá brýlová čočka bez dodatečných úprav odráží určité procento světla, laicky řečeno "hází prasátka" (rozmezí se liší cca 8-15%). Zvýšená odrazivost čoček je nežádoucím účinkem, který zhoršuje kvalitu vidění a může být v některých situacích dokonce ohrožujícím faktorem (např. řízení vozidla v noci). Aby jste se zbavili odlesků je třeba mít brýlové čočky upravené antireflexní úpravou. Moderní optika se bez antireflexních úprav téměř neobejde.

CHRAŇTE SVŮJ ZRAK S BLUE CONTROL

LCD a LED počítačové a televizní obrazovky, chtyré telefony, GPS zařízení a tablety vyzařují modré světlo. Přestože modré světlo samo o sobě je přírodním jevem - je součástí denního světla a pomáhá nám zůstat vzhůru - jeho nadměrné množství může mít nežádoucí účinky a způsobit pocit napětí v očích, jejich únavu a dokonce nespavost. Hoya Blue Control neutralizuje modré světlo, které vyzařují obrazovky digitálních zařízení a přispívá tak k omezení únavy očí a stížností na pocit napětí v nich a dokonce nespavosti. Při každodením používání digitálních zařízení udržuje oči v lepší kondici, přičemž nabízí pohodlnější vidění a zlepšuje kontrast obrazu. Celý článek...

JAK LZE RŮZNÉ ÚPRAVY KOMBINOVAT

Veškeré zmíněné úpravy můžete najít na povrchu jediné brýlové čočky. Každý výrobce brýlových čoček má specifický název pro různou kombinaci úprav. Ne vždy, když vyberete všechny úpravy, je zaručen nejvyšší komfort. Dobré je vybírat z doporučených brýlových čoček s doporučenými úpravami. U levných povrchových úprav, může dojít k jejich předčasnému poškození a snížení funkčnosti. Kvalitní úpravy mají dlouhou životnost a zachovávají si vysokou účinost všech složek po dlouhou dobu. Rádi Vám při výběru poradíme.

PŘEHLED POVRCHOVÝCH ÚPRAV HOYA
Název Popis Hodnocení
HARD Základní povrchové tvrzení bez dalších úprav *
HMC (řada Smart Line) Základní kombinace méně kvalitního tvrzení, antireflexní a hydrofóbní úpravy **
HVA (Hard Hi-Vision Aqua) Základní kombinace kvalitního tvrzení, antireflexní a hydrofóbní úpravy ***
SHV (Super Hi-Vision) Kombinace kvalitního tvrzení, antireflexní úpravy, výkonné hydrofóbní a oleofóbní úpravy ****
HVLL (Hi-Vision Long Life) Kombinace velice kvalitního tvrzení, antireflexní úpravy, vysoce výkonné hydrofóbní a oleofóbní úpravy, navíc antistatická úprava. ZÁRUKA 3 ROKY *****
HVLL Blue Control (Hi-Vision Long Life) Kombinace velice kvalitního tvrzení, antireflexní úpravy, vysoce výkonné hydrofóbní a oleofóbní úpravy, navíc antistatická úprava a úprava blokující modré světlo. ZÁRUKA 3 ROKY *****
HVLL UV Control (Hi-Vision Long Life) Kombinace velice kvalitního tvrzení, antireflexní úpravy, vysoce výkonné hydrofóbní a oleofóbní úpravy, navíc antistatická úprava a úprava blokující odraz UV záření na slunečních brýlových čočkách. ZÁRUKA 3 ROKY *****

Antireflexní úprava

blue control

Zlepšuje vidění při sledování digitálních zařízení. Zamezuje vzniku odlesků, nepropouští modré světlo a snižuje tak únavu očí.

Antireflexní úprava

antireflexní úprava

Zlepšuje vidění při řízení vozidel, uplatní se za všech světelných podmínek, nejvíce ji však oceníte za zhoršených podmínek.

page3_img

Přehled úprav

Vhodná kombinace povrchových úprav zlepšuje komfort při každodenním používání brýlí.

DOPORUČTE STRÁNKU SVÝM ZNÁMÝM


 • Navštivte
  náš
  ESHOP
 • Sledujte
  nás na
  FACEBOOK
 • Přijímáme
  zaměstanecké
  BENEFITY
 • Nechte si
  zasílat
  NOVINKY
 • Hodnocení
  našich
  SLUŽEB
map_marker

Na Chrupavce 422
250 65 Líbeznice
722 934 685