- BRÝLE NA SPORT -

Vybrat správné sportovní brýle není jednoduché. V následujícím článku se vám pokusíme co nejlépe poradit a usnadnit tak rozhodování jaký typ brýlí si vybrat. Nutné je poznamenat, že je lepší zaměřit se na výběr brýlí vždy pro jednotlivé primární použití a nesnažit se vybírat brýle pro univerzální použití, jelikož pak brýle plnohodnotně nenaplní vaše očekávání. Proto je vždy dobré určit si pro jakou činnost brýle hlavně využijete a dle toho se řídit při výběru.

VHODNĚ VYBRANÉ BRÝLE VÁM SPOLEHLIVĚ SLOUŽÍ DLOUHOU DOBU

events_img
Squash

U squashe je ochrana očí extrémně důležitá, jelikož velikost míčku odpovídá přibližně velikosti očního bulbu. Při zásahu oka squashovým míčkem může dojít k extrémnímu poškození oka. Proto doporučujeme, abyste při squashi nepodceňovali ochranu očí. Squash je velice rychlý sport, u kterého je žádoucí mít co největší zorné pole. Pokud nepotřebujete dioptrickou korekci, nebo používáte kontaktní čočky, je na výběr mnoho klasických ochranných brýlí. Ale pokud potřebujete řešit dioptrickou korekci v brýlích, je situace horší. Naštěstí doby, kdy nebyly dioptrické sportovní brýle na squash k dostání, jsou pryč. Nově jsme do naší nabídky zařadili modely brýlí, které jsou vhodné pro použití i při squashi. Brýle se vyznačují tím, že mají velké zorné pole a poskytují dostatečnou ochranu očí proti úderu míčkem. Jednou variantou jsou brýle s horním rámem, kdy se dioptrické čočky instalují přímo do rámu a nemusí se tak použít optický adaptér, který běžně zmenšuje zorné pole.Druhou variantou jsou prohnuté sportovní brýle s celým rámem, kde je sice trošku zmenšené zorné pole, ale poskytují vyšší stupeň ochrany, tento typ doporučujeme předdevším pro děti.

events_img
Rybaření

Pro rybaření v slunných dnech doporučujeme používat sluneční brýle s polarizačním filtrem. Sluneční brýle ochraní vaše oči proti škodlivému UV záření a oslnění, které je znásobeno odrazem od vodní plochy. Polarizační filtr vám zajistí perfektně ostré a oslněním nerušené vidění, jelikož filtr pohltí světlo odražené od vodní hladiny.

events_img
Golf

Výběr brýlí pro golf byste neměli podceňovat. Vždy je dobré mít při hře perfektní vidění, abyste pohodlně dohledali svůj míček. Proto doporučujeme hrát s optimální dioptrickou korekcí. Dalším neméně důležitým aspektem je správná volba barevného filtru. Barevný filtr lze volit universální a nebo měnit filtry podle světelných podmínek. Doporučení na barvu filtru se mírně liší podle výrobce, nicméně nejvhodnější jsou mírně kontrastní filtry zelené, hnědé, popřípadě růžové, které vám zlepší kontrast a lépe uvidíte míček. Omezení pro výběr rámu téměř není, nicméně doporučujeme volit sportovnější design v lehčím provedení, v optimálním případě s možností výměny filtrů.

events_img
Motokros / Downhill / Freeride

Pro sporty kde se hodně práší nebo létá bláto vzduchem, jsou nejlepší volbou uzavřené ochranné brýle typu Goggles (stejný rám jako lyžařské nebo SNB brýle). Vhodné je, aby rám brýlí byl opatřen průduchy, kterými proudí vzduch a nedochází k mlžení zorníku z vnitřní strany. Kvalitnější rámy jsou měkké, pružné a mají několikavrstevnou pěnu na vnitřní straně rámu pro vyšší pohodlí. Pokud budete brýle používat za mokra, je dobré, aby byl zorník brýlí opatřen uchýty na strhávací folie. Většinou se používají bezbarvé čiré zorníky, nebo zorníky s mírným zabarvením. U většiny značkových brýlí jsou k dispozici náhradní filtry, které můžete v rámu měnit podle potřeby. Pokud potřebujete dioptrickou korekci a nenosíte kontaktní čočky, nabízíme vám možnost zhotovení optického adaptéru, který se jednoduše vsadí do rámu. Jedná se o cenově dostupnou variantu.

events_img
Řízení automobilu

 

events_img
Plachtění, jachtaření, vodní sporty

Pro sporty, které se odehrávají na vodní ploše doporučujeme používat sluneční brýle s polarizačním filtrem. Sluneční brýle ochraní vaše oči proti škodlivému UV záření a oslnění, které je znásobeno odrazem od vodní plochy. Polarizační filtr vám zajistí perfektně ostré a oslněním nerušené vidění, jelikož filtr pohltí světlo odražené od vodní hladiny. Pro aktivní vodní sporty je dobré, pokud jsou brýlové čočky dodatečně opatřeny úpravami, které zlepšují kvalitu vidění, snižují mlžení a odpuzují vodní kapky. Některé značky nabízí speciální edice brýlí pro vodní sporty. Brýlové čočky jsou doplněny o antieflexní hydro a oleofobní úpravy. Pro aktivní použití je vhodný celý rám s větším zakřivením, který kopíruje tvar obličeje a sniží možnost vniknutí vody do očí. Některé modely brýlí mají i na vnitřní straně rámu dodatečnou pěnovou vrstvu, která utesní okraje rámu. K brýlím je vhodné dokoupit pásek nebo šňůrku s plovákem, pro případ, že vám brýle spadnou do vody.

SPORTOVNÍ BRÝLE JE MOŽNÉ VYROBIT I S DIOPTRIEMI

Více o možnostech osazení sportovních brýlí dioptriemi najdete v článku RX program.

SQUASH

Dioptrické brýle na squash

Dioptrické brýle na squash Airline

Perfektní dioptrické brýle na squash. Horní rám nijak nepřekáží ve výhledu. Dioptrické čočky je možné instalovat přímo do rámu. Do brýlí lze instalovat běžné dioptrické čočky jako do klasických brýlí. Brýle jsou mnohostraně nastavitelné. Nižší stupeň ochrany oproti celému rámu.

Přejít do galerie
Dioptrické brýle na squash

Dioptrické brýle na squash Hercules

Perfektní dioptrické brýle na squash. Celý rám mírně omezuje zorné pole, ale brýle mají dobře řešenou konstrukci a nejedná se o výrazné omezení. Dioptrické čočky je možné instalovat přímo do rámu. Do brýlí lze instalovat běžné dioptrické čočky jako do klasických brýlí. Brýle jsou mnohostraně nastavitelné. Vyšší stupeň ochrany oproti hornímu rámu.

Přejít do galerie
Dioptrické brýle na squash

Dioptrické brýle na squash Zeus

Perfektní dioptrické brýle na squash. Celý rám mírně omezuje zorné pole, ale brýle mají dobře řešenou konstrukci a nejedná se o výrazné omezení. Dioptrické čočky je možné instalovat přímo do rámu. Do brýlí lze instalovat běžné dioptrické čočky jako do klasických brýlí. Brýle jsou mnohostraně nastavitelné. Vyšší stupeň ochrany oproti hornímu rámu.

Přejít do galerie

GOLF

Brýle na golf

Golfové brýle s hnědými skly

Jednoduchý lehký rám se samozabarvovacími čočkami. Vhodná varianta při změnách světelných podmínek. Intenzita filtru se mění podle světla.

Brýle na golf

Golfové brýle se zelenými skly

Jednoduchý lehký rám s možností výměny barevných filtrů. Do těchto brýlí je možné instalovat optický adaptér s dioptriemi.

Brýle na golf

Golfové brýle s výklopným filtrem

Jednoduchý lehký rám s možností výměny výklopných filtrů. Brýle jsou maximálně variabilní. Filtr lze sundat a brýle používat jako klasické dioptrické. Lze instalovat dioptrie přímo do rámu.

MOTOKROS, DOWNHILL, FREERIDE

Sportovní dioptrické brýle motokros, downhill, freeride

Ochranné sportovní goggles

Kvalitní ochranný rám opatřený čirým zorníkem s úchyty na strhávací folie. Pásek brýlí má silikonový pruh, který zajistí perfektní držení brýlí na helmě.

page3_img

Optický adaptér pro goggles

Jednoduchý plastový adaptér pro instalaci dioptrií, který se jednoduše naistaluje do většiny ochranných brýlí goggles.

page3_img

Optický adaptér do goggles

Názorná ukázka v praxi

PLACHTĚNÍ, JACHTAŘENÍ, VODNÍ SPORTY

page3_img

Sluneční brýle pro vodní sporty

Sportovní rám s větším zakřivením (zakřivení čoček báze 8). Nastavitelná pogumovaná nosní sedýlka a koncovky stranic pro lepší držení brýlí na hlavě. Zrcadlová, oleo a hydrofobní úprava.

page3_img

Sluneční brýle pro vodní sporty

Sportovní rám s větším zakřivením (zakřivení čoček báze 8). Pogumovaná nosní sedýlka a koncovky stranic pro lepší držení brýlí na hlavě. Zrcadlová, antireflexní, oleo a hydrofobní úprava. TOP PRODUKT

page3_img

Sluneční brýle pro vodní sporty

Sportovní rám s menším zakřivením (zakřivení čoček báze 6). Pogumovaná nosní sedýlka a stranice pro lepší držení brýlí na hlavě. Zrcadlová úprava a polarizační filtr.

DOPORUČTE STRÁNKU SVÝM ZNÁMÝM


 • Navštivte
  náš
  ESHOP
 • Sledujte
  nás na
  FACEBOOK
 • Přijímáme
  zaměstanecké
  BENEFITY
 • Nechte si
  zasílat
  NOVINKY
 • Hodnocení
  našich
  SLUŽEB
map_marker

Na Chrupavce 422
250 65 Líbeznice
722 934 685